Bezpieczne wpłaty od TRYPAY SA

Korzyści

Krajowa Instytucja Płatnicza Trypay S.A. powstała w odpowiedzi na potrzeby agencji płatności realizujących usługi przekazów pieniężnych. Umożliwiamy Państwu kontynuację działalności w najprostszej formule prawnej – czyli jako agent Krajowej Instytucji Płatniczej. Obecnie jest to jedna z najkorzystniejszych form prowadzenia usług płatniczych w obszarze drobnej przedsiębiorczości.

Proponujemy Państwu:

Umowę w formie umowy agencyjnej z Trypay S.A.

Rozliczenie przekazów pieniężnych poprzez dostarczony Państwu nasz dedykowany system informatyczny, zgodny z wymogami ustawy o usługach płatniczych

Umożliwienie Agentowi kształtowanie własnej polityki opłat za realizację przekazów pieniężnych, zgodnie z sytuacją rynkową oraz konkurencyjnością Agencji

Dostęp do szkoleń i materiałów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu zgodnie z obowiązującymi regulacjami

Kształtowanie polityki wizualizacji punktu agencyjnego poprzez umożliwienie korzystania z logo Trypay S.A. Dodatkowo pomoc w realizacji wizualizacji placówki

FAQ

Co to jest Trypay?

Trypay SA jest spółką akcyjną należącą do grupy kapitałowej Femion Technology S.A. Grupa ta została stworzona i jest kontrolowana przez współtwórców i wieloletnich pracowników m.in. takich podmiotów jak Lukas, Lukas Bank, Ultimo.

Jakie produkty oferuje Trypay?

Trypay świadczy usługi przekazu pieniężnego zgodnie z definicją zawartą w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011r. o usługach płatniczych (Dz.U 199 poz. 1175). Po wdrożeniu tego produktu, w sieci agencji uruchomione zostaną inne produkty takie jak pożyczki i usługi pocztowe.

Jakie są podstawowe parametry przekazu pieniężnego Trypay?

Przekaz pieniężny jest produktem adresowanym do osób fizycznych regulujących swoje typowe zobowiązania z tytułu mediów, czynszu, opłat telekomunikacyjnych, kredytów itp.

Kto ustala opłatę jaką powinien zapłacić klient?

TryPay S.A nie narzuca swoim Agentom żadnych sztywnych opłat pobieranych od klienta. To do
Państwa decyzji należy ustalenie cennika dla klienta. Zdajemy sobie sprawę z tego, że konkurencja na
Państwa lokalnych rynkach jest zróżnicowana i nikt lepiej od Agenta nie ustali stawek opłat, które
będą pobierane od klienta za realizację zlecenia płatności. Dzięki temu to Państwo jako Agenci macie
realny wpływ na konkurencyjność na tle innych przedsiębiorców ze swojej okolicy.

Czy mając obecnie agencję finansową muszę zmieniać jej nazwę i logo?

Zgodnie z nową ustawą o usługach płatniczych przy ich świadczeniu dla Klienta stroną będzie Trypay, która odpowiada za terminowość i skuteczność przekazanych środków. Dlatego logo i nazwa Trypay musi bezwzględnie pojawić się na witrynie Agencji. Nie wymaga to zmiany dotychczasowego logo Agencji ale logo Trypay i informacja, że jest ona podmiotem odpowiedzialnym za przekazy pieniężne są niezbędne.

Czy wymagane jest jakieś specjalne wyposażenie i zabezpieczenia?

Trypay nie stawia wygórowanych wymogów sprzętowych.

Warunkiem obligatoryjnym jest posiadanie boksu kasowego oraz komputera z dostępem do Internetu i drukarki.

Wymagane jest również posiadanie urządzenia do przechowywania gotówki w postaci sejfu lub przynajmniej kasety na pieniądze. Urządzenie zabezpieczające powinno być zaakceptowane przez ubezpieczyciela gotówki.

Jakie warunki musi spełniać ubezpieczenie gotówki?

Agent jest zobowiązany ubezpieczyć gotówkę co najmniej na kwotę maksymalnej szacowanej wysokości dziennych wpływów. Ubezpieczenie powinno obejmować zdarzenia takie jak:

– rabunek w lokalu i transporcie,

– kradzież z włamaniem,

– ogień i inne zdarzenia losowe.

Czy muszę kupić nowy sprzęt komputerowy?

Program, którym realizuje się przekazy pieniężne – ISOP jest aplikacją internetową. Do jej funkcjonowania wystarczy dowolny komputer z zainstalowaną jedną znajpopularijszych przeglądarek Internetowych (np. Explorer), drukarką i łączem internetowym. Zalecana szybkość łącza internetowego to 1 Mb/s.

Jeżeli ktoś prowadził do tej pory agencję płatności to sprzęt komputerowy w 99% będzie wystarczający do tego celu.

Czy mogę przelewać utarg dzienny na swoje konto i z niego przekazywać do Trypay?

Jest taka możliwość, jednak jedynie w przypadku, gdy dane konto jest kontem firmowym. Pośrednictwo poprzez rachunek prywatny jest wykluczone (Dz.U 199 poz. 1175). Dodatkowym warunkiem jest konieczność, by przesłane środki były dostępne na wyznaczonym koncie następnego dnia rano.

Czy mogę codziennie pozostawiać sobie należną mi dzienną prowizję?

Tak, jest taka możliwość. Należy jednak zwracać uwagę aby kwota odprowadzana
codziennie na rachunek TryPay zawierała kwoty, które mają zostać przekazane na
rachunek odbiorców jak również prowizje TryPay. Kwota ta zostanie wyliczona
automatycznie przez system ISOP i należy ją bezwzględnie odprowadzić.

Co się stanie gdy pieniądze przekażę za późno?

Terminowe wpłaty gotówki są priorytetem. Wynika to z konieczności sprostania wymogom ustawy. Pieniędzy przeznaczonych na opłaty nie wolno łączyć z innymi środkami finansowymi ani używać doraźnie do innych celów. Stąd opóźnienie we wpłacie nie może być niczym wytłumaczone i zagrożone jest poważną karą umowną określoną w umowie agencyjnej.

Dlaczego muszę mieć poręczyciela skoro do tej pory nie było to wymagane?

Zmiana przepisów powoduje że podmiotem bezpośrednio odpowiedzialnym za terminowe dokonanie płatności będzie Trypay. W dotychczasowym stanie prawnym większość agentów odpowiadała samodzielnie za przyjęte zlecenia płatnicze a operatorzy nie przesyłali środków dopóki nie otrzymali gotówki od Agenta. Obecnie operator taki jak Trypay odpowiada za przekazy pieniężne przyjęte przez Agenta i dlatego niezbędne jest zabezpieczenie na wypadek gdyby Agent tych pieniędzy nie wpłacił.

Kto może zostać poręczycielem?

Poręczycielem może zostać każda osoba fizyczna, która ma dochód rozporządzalny w wysokości 1/90 maksymalnej dziennej wielkości wpłat, razy 1,5 (dochód rozporządzalny = dochód netto – wydatki stałe – spłata zobowiązań).

Jakie źródła dochodu są honorowane dla poręczyciela i jakie dokumenty powinien on przedstawić?

Honorowane są wszystkie źródła dochodu mające cechy dochodu stałego. Poręczyciel powinien przedstawić dowód osobisty oraz dokument potwierdzający wysokość dochodów.

Czy mogę prowadzić dodatkową działalność w punkcie?

Istnieje taka możliwość, o ile nie jest to działalność wprost konkurencyjna w stosunku do tego co oferuje Trypay. Zdecydowanie wykluczone jest realizowanie płatności w innych systemach.

Jakie dokumenty muszę mieć do podpisania umowy?

Szczegóły odnośnie sposobu zawarcia umowy i związane z tym dokumenty zawarte są w pakiecie który wysyłamy droga elektroniczną. Ogólnie do podpisania umowy potrzebne są dokumenty identyfikujące kandydata na Agenta, i dokumenty potwierdzające jego wiarygodność.

Ile mnie kosztuje odprowadzanie gotówki?

Dla swoich agentów Trypay wynegocjowała bardzo korzystne stawki z Pocztą Polską. Przyjęto wariant odprowadzania gotówki w postaci tzw. wpłat zamkniętych umożliwiających szybką wpłatę bez konieczności przeliczania na poczcie. Kwota wpłaty dostarczana jest w tzw. bezpiecznej kopercie i przeliczana w sortowni Poczty Polskiej komisyjnie. Stawka wynosi 0,041 % od wpłaconej kwoty, nie mniej niż 3,10 zł

Czy istnieje jakaś opłata wstępna?

Jeżeli jesteś zainteresowany szczegółowymi warunkami finansowymi – zapraszamy do kontaktu.